Győzelmével élen a Szolnok

A Szolnok hazai környezetben magabiztosan nyert a juniorválogatott ellen a férfi vízilabda ob I szerdai mérkőzésén, ezzel a tabella élére állt.

A Szolnok számára az volt a meccs tétje, hogy egy sikerrel az élre állhat a Dózsa. A Juniorválogatott ezzel szemben a középmezőnybeli helyét szilárdította volna meg, ám ehhez pont Szolnokon kellett volna nyerniük.

Ez nem is sikerült a fiataloknak, hiszen az első két negyed alatt nyolc alkalommal is betaláltak a hazaiak, míg a juniorválogatott csak kétszer, így már a szünetre eldőlt a mérkőzés.

A második felvonás szinte már csak formalitás volt, főleg hogy még kilencszer ünnepelhettek a szolnokiak, akik a gólokon is szépen megosztoztak: kilenc pólós is gólt szerzett, Kis Gábor és Mamitz Gergő pedig triplázott.

Eredmény – férfi vízilabda ob I
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP – Juniorválogatott 17-4 (4-2, 4-1, 5-0, 4-1)
legjobb góllövők: Kis G., Marnitz 3-3, illetve Zalánki, Gyárfás, Sedlmayer, Szabó B. 1-1