A Paks nyerte a rangadót, a Kaposvár az élen

Az Alba Fehérvár egy végtelenül szoros meccsen három ponttal kikapott az Atomerőmű otthonában a férfi kosárlabda NB I.-ben.

Egymás után második vereségét szenvedte el az Alba Fehérvár az élvonalban. Előbb a cseppet sem kedvelt Sopron verte meg Dzunic Branislav együttesét, most pedig a Paks.

Az ősi rivális ellen hallatlanul szoros meccset vívott a fehérvári alakulat, az első negyedben elhúzott, de aztán egészen az utolsó percig nem volt olyan szituáció a meccsen, amikor 4 pontnál nagyobb lett volna a differencia. A végén a szerencse a hazaiak mellett kötött ki, így a Paks örülhetett.

Mindez azt jelentette, hogy új listavezetője van a bajnokságnak, nem is akárki: a meglepetéscsapat Kaposvár, amely a Szeged ellen kiváló meccsen győzött.

A Jászberény szinte végig hátrányban volt hazai pályán a Pécs ellen, de az utolsó negyedet 22-9-re megnyerte, így győzni tudott. A Debrecen továbbra sem tud meccset nyerni, most a ZTE verte el a hajdúságiakat.

A Sopron azok után, hogy megverte az Albát, csak nehezen győzte le odahaza a Nyíregyházát.

Eredmények – férfi kosárlabda-bajnokság

Atomerőmű SE – Alba Fehérvár 71-68 (19-24, 21-18, 14-13, 17-13)

ASE: L. Williams 13, N. Williams 14/3, Vojvoda 16/3, Körtélyesi 11/3, Idlet 8. Csere: Tóth Á. 3, Eilingsfeld 6, Kovács Ák. -.

Alba: Moore 16/3, Wood 13, Hollis 13/6, Szabó Zs. 6/3, Keller Á. 5/3. Csere: Bódi 5/3, Supola 4, Medve, Lekli 6.

TOP COP Security Jászberényi KSE – Pécsi VSK-PANNONPOWER 82-80 (28-23, 14-24, 18-24, 22-9)
A legjobb dobók: Rakic 25, Horti 14, Soós 13, Dramicanin 12, Madár 10, illetve Legion 30, Hendley 20, Tóth 14.

Kaposvári KK – Naturtex-SZTE-Szedeák 81-78 (17-20, 35-22, 16-21, 13-15)
A legjobb dobók: Swanston 33, Spica 20, Dunn 13, Hendlein 10, illetve Gurley 25, Csorvási 19, Dukic 10.

Zalakerámia-ZTE KK – Factum Sport Debrecen 88-78 (20-18, 17-20, 23-29, 28-11)
A legjobb dobók: Copeland 22, Simovic 21, Hudson 19, Gáspár 12, Kovács 10., illetve Pettis 27, Carter 14, Cseh 13, Kovács 11

Soproni KC – Nyíregyháza 90-84 (29-18, 10-17, 16-15, 25-24)
A legjobb dobók: Barovic 23, Wise, Tóth 21-21, Molnár 17, illetve Nelson 30, Davis 18, Berkis 13