Bezsebelte a győzelmet a Dab

A MOL Liga pénteki játéknapján a Dunaújváros és az Érsekújvár is győztesen hagyta el a jeget.

A listavezető simán hozta a kötelezőnek mondható győzelmet, hiszen már az első harmadban megszórták az Újpestet. Azari duplájának és Szapanos góljának köszönhetően már 3-0-ra is ment a vendéglátó, majd Virág Csaba kotorta be a pakkot Kiss kapus mögé.

A második húszperc során aztán még kétszer ünnepelhettek a pirosmezesek, vagyis már 33 perc után eldőlt a találkozó, hiszen 5-1 után mindkét hálóőr lehúzta a rolót.

A másik mérkőzésen egy román és egy szlovák együttes találkozott: az Érsekújvár Brassóban tudott diadalmaskodni, így őrzi második helyét a Dab.Docler mögött a MOL Ligában.

Eredmények – MOL Liga
Dab.Docler – Újpest 5-1 (3-1, 2-0, 0-0)
gól: Azari (8., 12.), Szappanos (10.), Virág T. (24.), Papp (33.), illetve Virág Cs. (17.)

Corona Brasov (román)-Nové Zámky (szlovák) 2-5 (1-1, 0-2, 1-2)
gól: Borsos (7.), Péter (46.), illetve Stefanka (15.), Uhnák (21.), Ruzicka (32.), Tarnoczy (47.), Caladi (49.)