Kosáreső Székesfehérváron

Az Alba Fehérvár egy több mint 200 pontot hozó meccsen nyert a Körmend elleni rangadón a férfikosárlabda NB I.-ben.

Az első negyedben a hazai Alba kissé pontatlanul játszott, így a Körmend csikart minimális előnyt tíz percnyi játék után, a nagyszünetre azonban már a koronázó városiak mehettek nyugodtabban, 54-50 volt az állás félidőben.

A harmadik tíz percben állva hagyta ellenfelét Braniszlav Dzunics legénysége, Szabó Zsolt vezérletével 38-et szórt ekkor az Alba. A végén a Körmend még igyekezett kozmetikázni az eredményen, azonban így is 118-99 lett a vége. Nem mindennap látni bő 200 pontot egy meccsen.

A játéknap másik mérkőzésén a Szedeák meg tudta állítani a jó formában lévő Jászberényt.

Eredmények – férfikosárlabda NB I.

Alba Fehérvár-Körmend 118-99 (27-28, 27-22, 38-15, 26-34)
Legjobb dobók: Brandon 23, Szabó Z. 21, illetve Shaw 28, Brown 20

Naturtex-SZTE-Szedeák – TOP COP Security Jászberény 88-75 (20-21, 20-20, 21-17, 27-17)
Legjobb dobók: Csorvási 26, Gurley 20, illetve Rakits 21, Dramicanin 17