Risztov Éva a legjobb

risztov éva (risztov éva, )

Risztov Évát választotta az esztendő legjobb női nyíltvízi úszójának az európai szövetség (LEN), amelynek szavazásán Gyurta Dániel a második helyet szerezte meg.

A londoni olimpián 10 kilométeren győztes, 27 éves magyar versenyző sikeréről szerdai hírlevelében számolt be a LEN, amely kilenc kategóriában hirdetett győztest.

Az 51 tagszövetség képviselői, sportvezetők és újságírók 2007 óta szavaznak az adott esztendőben általuk legkiválóbbnak ítélt versenyzőre, s Risztov Éva – aki az ötkarikás játékok előtt Debrecenben, a májusi Európa-bajnokságon a normálmedencés úszásban egy ezüstöt és egy bronzot nyert – a voksok 60,3 százalékát megszerezve érdemelte ki a 2012 legjobbját megillető titulust.

Rajta kívül még egy magyar került be a legjobb három közé: Gyurta Dánielaki világcsúccsal lett olimpiai bajnok 200 méter mellúszásban a brit fővárosban – a francia Yannick Agnel mögött (48,5 százalék) másodikként végzett a voksok 42,4 százalékával.