Váratlan újpesti győzelem és Fradi-akaraterő

Az élen álló Dunaújváros hazai pályán 7-5-re győzött a Ferencváros ellen a jégkorong MOL Liga hétfői játéknapján, a meglepetést viszont az Újpest szolgáltatta.

Az első harmad után még 3-0-ra az FTC vezetett, ám a dunaújvárosiak a második szünetig egyenlíteni tudtak, a zárószakaszban pedig fordítottak.

Nem úgy a második helyen álló Érsekújvár, amely nagyon nagy meglepetésre odahaza kapott ki a sereghajtó Újpest ellen. Az eddig vergődő lila-fehérek a második harmadban megfordították az állást, és mivel az utolsó 20 percben nem esett már gól, maradt a 2-3.

Eredmények – jégkorong MOL Liga:

Dab.Docler – FTC-ESMTK 7-5 (0-3, 4-1, 3-1)
gólszerzők: Pavuk (21., 44.), Kiss (26.), Szappanos (31., 40.), Galanisz (53.), Papp (55.), illetve Gergely (1., 43.), Feil (12.), Hegyi (19.), Pilcsik (39.)

Nové Zámky (szlovák)-Újpest 2-3 (2-1, 0-2, 0-0)
gólszerzők: Ruzicka (2.), Stefanka (4.), illetve Zalavári (8.), Dömötör (33.), Kovács (38.)