A Dab megszenvedett az Újpest ellen

A MOL Liga vasárnapi két meccsén a Dunaújváros és az Érsekújvár is fővárosi csapat ellen diadalmaskodott.

A Dab.Docler az ellen az Újpest ellen lépett jégre, mely legutóbb épp az ősi rivális Ferencváros otthonában szerezte meg első szezonbeli sikerét.

A lilák tulajdonképpen az első kilenc percben voltak partiban, akkor ugyanis megszerezte második gólját is a Dab (2-1), majd az első harmadban még egyet hozzátéve 3-1-es előnnyel várták a folytatást. A középső húszperc aztán kiegyenlítettebb hokit hozott, de így is simán, 5-3-ra a dunaújvárosiak uralták a meccset, végül Szappanos és Pichler találata révén kialakult a 6-4-es végeredmény.

Az talán jobban bántja a hazaiakat, hogy a sérüléséből visszatért Papp Csaba arcát eltalálta egy korong, és a hírek szerint orrcsonttörést szenvedett.

A Ferencváros ellen nem volt nehéz dolga az Érsekújvárnak, a szlovák együttes ugyanis simán, 5-2-re hozta a találkozót.

Eredmények – MOL Liga
Dab.Docler-Újpest 6-4 (3-1, 2-2, 1-1)
gól: Virág (4., 10.,) Peterdi (17., 33.) Szappanos (25., 48.), illetve Szirányi (7.), Vecaj (27.), Kovács V. (33.), Pichler (58.)

FTC-ESMTK – Nové Zámky (szlovák) 2-5 (0-1, 1-3, 1-1)
gól: Pilcsik (21.), Berta (49.) illetve M. Stefanka (16.), O. Stefanka (27.), Joanidis (31.), Lehocky (31.), Sucharda (53.)