Meglepetés: Hosszú még csak egy bronznál tart Berlinben

Két magyar ezüstöt és két bronzot hozott az első versenynap az úszók idei rövidpályás Világkupa-sorozatának ötödik, németországi állomásán.

A nyolc esemény alkotta pénzdíjas széria berlini viadalának szombati nyitányán az eddigi négy versenyen remeklő Hosszú Katinka ezúttal szerényebben kezdett, mert bár három számban is döntőzött, be kellett érnie egyetlen éremmel, egy bronzzal, amelyet 200 m gyorson szerzett (1:55.14 p), ugyanitt Jakabos Zsuzsanna a negyedik lett (1:55.60). Hosszú – aki 31 éremnél tart a 2012-es Vk-sorozatban – 200 m vegyesen lecsúszott a dobogóról (2:09.14 – 4. hely), Jakabos viszont ebben a fináléban ezüstérmesként végzett (2:08.54). Mindketten érem nélkül maradtak 200 m háton, ahol Jakabos negyedikként (2:07.55), míg Hosszú ötödikként zárt (2:07.69).

Cseh László a mostani rövidpályás fellépésein “megszokott” második helyet szerezte meg 400 m vegyesen (4:01.42), 100 m vegyesen pedig a negyedik helyen végzett (53.11 mp). Előbbi döntőjében Verrasztó Dávid – aki Berlinben szerepel először a 25 méteres medencébe kiírt ez évi sorozatban – bronzérmes (4:03.13), 200 m mellen hatodik (2:10.50), 200 m pillangón pedig hetedik lett (1:57.79).