A Vasas nyeretlen, a Sopron veretlen

A női kosárlabda-bajnokság szombati játéknapján a bajnoki ezüstérmes Sopron a Szekszárdot győzte le.

A forduló előtt mindössze két veretlen csapatot találtunk a női mezőnyben: a bajnok Győrt, és a tavalyi második Sopront. Ez a szériát szakította volna szombaton a Szekszárd, ám a tervük nem jött be.

A hazaiak ugyanis a második negyedbeli bravúrjuknak, amikor is 22-9-re hozták az etapot, elegendő előnyt gyűjtöttek össze a szünet utánra, így végül nagyon sima, 19 pontos győzelmet aratttak, vagyis megőrizték veretlenségüket, és vezetik a tabellát.

A nap másik meccsén az ellenpólus, a két nyeretlen csapat közül az egyik, a Vasas megpróbálta javítani mérlegét, de szoros csatában ötponttal, 50-45-re kikaptak a BSE együttesétől.

Eredmények – női kosárlabda NB I
MKB Euroleasing Vasas – BSE-FCSM 45-50 (16-11, 3-19, 13-11, 13-9)
legjobb pontszerzők: Pusztai 13, illetve Károlyi 13, Adamecz 11

Uniqa-Euroleasing Sopron – Atomerőmű KSC Szekszárd 79-60 (16-17, 22-9, 20-15, 21-19)
a legjobb dobók: Zsovár 19, Milovanovic 19, illetve Pap 15, Scekic 12