Erődemonstráció a címvédőtől

A magyar-román-szlovák jégkorongliga keddi játéknapján a címvédő Dab.Docler 6-0-ra verte az Érsekújvár együttesét.

A MOL Liga keddi játéknapján az éllovas Dunaújváros a második helyen tanyázó Nové Zámkyt fogadta. Rangadónak nézett ki előzetesen a mérkőzés, azonban a vége sima lett. A Dab.Docler az első harmadban még csak egy gólt ütött, a másodikban azonban hármat, majd a záró felvonásban további kettőt ütve magabiztosan nyert. Galanisz Nikandrosz két góllal és egy assziszttal zárt.

A nap másik mérkőzésén a Miskolci Jegesmedvék látták vendégül az Újpestet. A meccs már bő tíz perc alatt eldőlt, ugyanis ennyi idő kellett a hazaiaknak ahhoz, hogy elhúzzanak 3-0-ra – Hajek Márkot, a vendégek kapusát le is cserélték.

Még csak a 26. percben jártunk, amikor már 5-0 virított az eredményjelzőn. A fiatal fővárosi együttes nem adta fel, mindent megtett a pontszerzés reményében. A vendégek a lefújásig ütöttek ugyan három gólt, ez azonban ezen az estén csak a tisztes helytálláshoz volt elegendő, 5-3 lett a vége.

Eredmények – MOL Liga
Miskolci Jegesmedvék – Újpest 5-3 (3-0, 2-1, 0-2)
Gól: Saluga (2., 22.), Dubek (8.), Miskolczi (11.), Szirányi (26.), illetve Farkas (38.), Pál (50.), Maklári (59.)

Dab.Docler – Nové Zámky (szlovák) 6-0 (1-0, 3-0, 2-0)
Gól: Somogyi (13.), Galanisz (25., 29.), Kiss Á. (40.), Erdélyi (42.), Azari (58.)