Folytatódott a Hosszú-parádé

Hosszú Katinka (hosszú katinka, )

Hosszú Katina a keddi három elsőség után szerdán négy egyéni számot nyert az úszók dubaji rövidpályás Világkupáján. A zárónapon tagja volt a 4x50 méteres vegyes gyorsváltóban diadalmaskodó magyar négyesnek is.

A bajaiak normálmedencés világ- és Európa-bajnoka zsúfolt programját azzal indította, hogy nyert 400 m vegyesen (4:31.34 p), majd ugyanígy tett a 200 m pillangó (2:10.43), a 400 m gyors (4:04.43) és a 100 m vegyes (1:00.75) döntőjében egyaránt. Végül kevesebb, mint másfél óra alatt az ötödik első helye is meglett a vegyesstaféták viadalában, ahol is Takács Krisztiánnal, Cseh Lászlóval és Jakabos Zsuzsannával alkotta a győztes magyar csapatot (1:35.44).

A befejező napon kitett magáért Jakabos is, aki egyformán Hosszú Katinka mögött csapott célba másodikként három ízben is: 400 m vegyesen (4:36.93), 200 m pillangón (2:11.57) és 100 m vegyesen (1:00.99), csak a 400 m gyors fináléjában volt kénytelen beérni a negyedik hellyel (4:12.99).

Pompásan versenyzett Kiss Gergely is, ő az 1500 méteres gyorsúszásban bizonyult a legjobbnak (15:00.65), míg Cseh László ezúttal leszorult a dobogóról 200 méteres vegyesúszásban, amelynek döntőjében negyedikként végzett (1:55.16).

A nyolc viadalból álló, a nemzetközi szövetség, a FINA által összesen 1,2 millió dollárral dotált Világkupa-széria második versenyét Dohában rendezik meg szombaton és vasárnap. A dubaji eseményen az egyéni számok dobogósait díjazták, az első hely 1500, a második 1000, a harmadik pedig 500 dollárt ért, ennél fogva a legjobban kereső Hosszú Katinka lett, aki “szólistaként” a hét arany- és egy bronzéremmel 11 ezer dollárt úszott össze, ami közel két és félmillió forintnak felel meg, vagyis bőven megduplázta keddi nyereményét.