Pekingi Torna – ettől jó a férfitenisz

novak djokovic (novak djokovic)

A Pekingi 1000-es torna keddi rajtja előtti sajtótájékoztatón jelentette ki a szerb játékos: leszek én még világelső!

Az atpworldtour.com kiemelten foglalkozik az egyik legnagyobb ázsiai torna, a pekingi rajtja előtt az eddigi kétszer is első helyen végző Novak Djokoviccal. A tenisz világranglista korábbi éllovasával készített beharangozó írásban a világranglista második helyén álló szerb klasszis kijelentette, akár már az végén ismét elsőként zárhatja a rangsort.

“Nem gondolkodom, nem számolgatok, egyszerűen megpróbálom elérni, hogy ismét első legyek, akár már év végére. Ehhez az kell, hogy az összes hátralévő ázsiai és európai tornán, ahol indulok tökéletesen koncentráljak” – mondta a szerb játékos, aki  2009-ben és 2010-ben is megnyerte a tornát (2011-ben sérülés miatt nem indult).

Djokovic kitért a férfitenisz globális heyzetére is. Szerinte a “négy nagy” – Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Murray és ő – versneygése kimondottan jót tett a sportágnak. “Az utóbbi öt évben e négy játékos valamelyike győzött a Grand Slam-tornák nagyrészén. A versenygésünk egyre jobb, magasabb színvonalú játékra ösztönzött minket, amit a közönség értékel, megkülönböztetett figyelemmel követte a küzdelmünket” – mondta Djokovic, aki a selejtezőből főtáblára került Michael Berrerrel (136.) kezd Pekingban. A női torna már hétfőn elkezdődött.

Pekingi Torna, férfi, női  redmények:

A hazai közönség előtt szereplő Li Na rendkívül könnyedén nyert a múlt heti tokiói viadalon győztes Nagyja Petrova ellen a pekingi tenisztorna női versenyének második fordulójában. Li pályafutása során először győzte le orosz riválisát, aki kettejük korábbi hat összecsapását megnyerte.