póló (póló, )

Kupaelődöntős a Vasas, a Szeged és a Szolnok

Borsik Richárd

2012. 09. 30. 19:29

A Szentes visszalépése miatt játék nélkül elődöntős Debrecen után a Vasas, a Szeged és a Szolnok is bejutott a négy közé a vízilabda Magyar Kupában.

A címvédő Szeged amely már a szombati első meccsen a Komjádi uszodában is nyert, méghozzá három góllal – a vasárnapi visszavágón, hazai medencében 11-3-ra diadalmaskodott a Ferencváros felett.

Az erőviszonyokat tekintve a negyeddöntő legkiegyensúlyozottabb párjában a feltörekvő Szolnok a negyeddöntő előző napi nyitányán, Egerben nyert egy góllal a tavalyi bajnoki ezüstérmessel szemben, így számára elegendőnek bizonyult a visszavágón született döntetlen is.

Ezt az Eger nem könnyítette meg, a Szolnok nagy csatában vívta ki a továbbjutást.

A bajnoki címvédő Vasas – akik a szombati első összecsapáson alapos verésben részesítették a szebb napokat látott Honvédot (11-5) – az elején gyorsan elhúztak 3-0-ra.

A Honvéd azonban szívós munkával felzárkózott, s bár hol egy, hol két góllal folyamatosan a Vasas vezetett, a hajrában fordult a kocka: a házigazda egyenlített, majd 8-7-re átvette a vezetést, s előnyét megőrizve meg is nyerte a meccset. A továbbjutáshoz azonban ez kevés volt Kiss Gergelyéknek.