Nigéria 11 góllal agyonverte ellenfelét

Az U17-es női labdarúgó-vb-n rekord született: Nigéria 11-0-ra győzte le Azerbajdzsánt, egyik játékosa öt gólt ért el.

Egy bizonyos Chinwendu Ihezuo nevű nigériai hölgy volt a keddi mérkőzés hőse, ugyanis nem elég, hogy öt gólt szerzett Azerbajdzsán ellen, három gólpasszt is kiosztott.

Mindezt az U17-es női labdarúgó-világbajnokságon tette meg. Már a 8. percben 2-0 volt az állás, és később folyamatosan érkeztek a gólok. A szünetben 7-0 volt az eredmény, a második játékrészben “csak” négy további gól született.

Minden idők legnagyobb afrikai győzelme volt ez FIFA-rendezvényen, nem lesz egyszerű túlszárnyalni.

A nap során egyébként az Egyesült Államok 6-0-ra verte Gambiát, csak hogy ne legyen olyan szép a nap afrikai szempontból.