A Dab nyerte az élcsapatok csatáját

A dunaújvárosi hokicsapat egy utolsó percben szerzett góllal győzte le az Érsekújvár együttesét a jégkorongos MOL Ligában.

Pénteken három mérkőzéssel folytatódtak a MOL Liga küzdelmei. A címvédő, egyben listavezető Dab.Docler az újonc Nové Zámkyhoz látogatott, amely eddig még nem talált legyőzőre a bajnokságban. Az izgalmas mérkőzésen az érsekújváriak háromszor is egyenlíteni tudtak, azonban Szappanos Dávid 60. percben emberhátrányból szerzett találatával már nem tudtak mit kezdeni, így 4-3-ra kikaptak.

Izgalmasan alakult a Miskolci Jegesmedvék csíkszeredai vendégjátéka is. A HSC már 2-0-ra is vezetett a 6. percben, ám a rendes játékidő felénél egyenlíteni tudott a borsodi alakulat. A csíkiak Vaclav Novak révén újra előnybe tudtak kerülni, de a hajrában Nagy Gergőnek köszönhetően újra egalizált a Miskolc, amely végül szétlövésben tudta kicsikarni a győzelmet.

A játéknap harmadik mérkőzése sima volt, a Brassó könnyedén nyomta le a Ferencvárost. A szépségtapaszt Lencsés Tamás szerezte meg az 52. percben, beállítva a 4-1-es végeredményt. Polc Patriknak így nem sikerült kapott gól nélkül lehoznia a meccset.

Eredmények – MOL Liga
Csíkszereda (román)-Miskolci Jegesmedvék 3-4 (2-1, 1-1, 0-1, 0-0, 0-1) – büntetőkkel
Gólszerzők: Novak (1., 33.), Becze (6.), illetve Saluga (12.), Nagy G. (31., 58.)

Corona Brasov (román) – Ferencváros-ESMTK 4-1 (1-0, 2-0, 1-1)
Gólszerzők: Bonar (17., 26., 48.), Nagy Cs. (24.), illetve Lencsés (52.)

HC Nové Zámky (szlovák)-Dab.Docler 3-4 (0-1, 1-1, 2-2)
Gólszerzők: Caladi (25.), Ruzicka (54.), Stefanka (59.), illetve Szappanos (20., 60.), Gröschl (38.), Lindgren (58.)