A címvédő sikerével zárult a női időfutam

judith arndt (judith arndt)

A címvédő német Judith Arndt nyerte kedden a nők időfutamát a hollandiai országúti kerékpáros világbajnokságon.

A 36 éves lipcsei sportoló a szombati mezőnyverseny után befejezi pályafutását, és művelődéstörténetet, valamint szociológiát fog tanulni a melbourne-i egyetemen, így remek eredménnyel inthet búcsút a kerékpározásnak. Mögötte a második helyet az amerikai Evelyn Stevens szerezte meg 33.77 másodpercces hátránnyal.

A dobogó legalásó fokára az új-zélandi Linda Melanie Villumsen állhatott fel, ő több mint 40 másodpercet kapott Arndtól.

Vasárnap a csapatok időfutam-versenyében is német siker született a nőknél a Specialized révén. A győztes hatos fogatban három német – Charlotte Becker, Trixi Worrack és Ina-Yoko Teutenberg – kapott helyet.