Miskolci és érsekújvári gólfieszta, botlott a Dab

A MOL Liga hétfői játéknapján nagyarányú győzelmet arattak a Miskolci Jegesmedvék és az érsekújvári hokisok, níg a Dunaújváros otthon kapott ki.

A brassóiak megtépázva érkeztek Miskolcra, így nem is volt csoda, hogy már az első harmadban 3-0-ra vezettek a Jegesmedvék. Nagy Gergő, a hazaiak legjobbja szerezte egyébként a másodikat, és mellette négy gólpasszt is kiosztott a társaknak. A hátralévő két etapra így meg volt pecsételve a Brassó sorra, még további három találatot kaptak (6-0).

Az Érsekújvár is hattal nyert: az Újpest ellen 7-1 lett a meccs vége. A találkozót egyébként jól kezdték a lilák, hiszen 0-0-val zárták a felek az első játékrészt, a másodikban azonban hatot (!) kaptak, így az utolsó harmadnak már nem is volt jelentősége.

Az eddig hibátlan Dab.Docler viszont vereséget szenvedett a három győzelemmel és három vereséggel álló Csíkszeredától: a román csapat Dunaújvárosból hozta el a pontokat 2-1-es sikerének köszönhetően. A tabellát továbbra is a Dab vezeti, de mindössze egypont az előnyük az Érsekújvárral szemben.

Eredmények – MOL Liga
Dab.Docler – Csíkszereda (román) 1-2 (0-2, 0-0, 1-0)
Gólszerzők: Hüffner (56.), illetve Hurtaj (6.), Tranca (20.)

Miskolci Jegesmedvék-Corona Brasov (román) 6-0 (3-0, 2-0, 1-0)
Gólszerzők: Saluga (4.), 26.), (56.), Nagy (14.), Hegyi (20.), Czuba (28.)

HC Nové Zámky (szlovák)-Újpest 7-1 (0-0, 6-1, 1-0)
Gólszerzők: Uhnák (24., 35.), Ruzika (25., 30.), Caladi (26.), Dobry (34.), Klobúcnik (56.), illetve Dömötör (38.)