A Dunaújváros az élre ugrott

Három mérkőzéssel folytatódott vasárnap a jégkorongos MOL Liga. A Dunaújváros a Brassót, a Miskolc az Újpestet, a Csíkszereda pedig az Ferencváros-ESMTK-t győzte le.

Már-már rangadó volt a Dunaújváros és a Brassó ütközete, ugyanis a listavezető látogatott másodikhoz, amely ráadásul a címvédő. Ehhez képest elég sima volt a mérkőzés, az első harmad közepén bő kevesebb, mint négy perc alatt lőtt hármat a Dab. A második etapban ugyan fel tudott jönni 4-2-re az ASC, a 40. percben már 7-2 volt az állás, végül ez is maradt a végeredmény. Pavuk Attila egymaga három gólt lőtt.

Ezzel egy időben az előző kiírás ezüstérmese, a Miskolc fogadta hazai pályán a fiatalokkal teletűzdelt Újpestet. A Jegesmedvék nehezen birkóztak meg a lila-fehérekkel, ám a hajrában hármat is ütve összességében 5-0-ra nyerni tudtak.

Izgalmas találkozó zárta a játéknapot, az FTC-ESMTK megszorongatta ugyanis az aranyról álmodó HSC Csíkszeredát. Flinta szerzett vezetést a vendégeknek, erre Roczanov válaszolt. A második harmadban kétszer is betalált a HSC, azonban rögvest a harmadik játékrész elején szépített a Fradi. A Csíkszeredából Hurtaj az 56. percben biztosította be a győzelmet.

Eredmények – MOL Liga

Dab.Docler – Corona Brasov (román) 7-2 (3-0, 4-2, 0-0)
Gólütők: Peterdi (12.), Pavuk (15., 25., 40.), Galanisz (11., 40.), (Szappanos 39.), illetve Virág (32.), Bonar (38.)

Miskolci Jegesmedvék-Újpest 5-0 (1-0, 1-0, 3-0)
Gólütők: Szirányi (8.), Láda (35.), Saluga (57.), Fodor (58.), Wéber (60.)

Ferencváros-ESMTK – HSC Csíkszereda 2-4 (1-1, 0-2, 1-1)
Gólütők: Roczanov (17.), Pilcsik (41.) illetve Flinta (6.), Molnár (26.), Tranca (38.), Hurtaj (56.)