Újra röpis győzelem a lettek ellen

A magyar női röplabda-válogatott 3-1-re verte Lettországot a budaörsi Európa-bajnoki selejtezőn.

Hosszú idő után nyert Európa-bajnoki selejtezőt a hétvégén a magyar női röplabda-válogatott, amikor Lettországot sikerült megverni Bulgáriában, ahol a hazaiaktól és a csehektől is kikaptunk.

A négyes most Budaörsön folytatja, megint mindenki játszik mindenkivel. A lettek ellen kezdtek a lányok csütörtökön, és kemény meccset vívtak a baltiakkal. Az első és a harmadik szettet úgy nyerték meg Liliom Ritáék, hogy a játszma végét nyomták meg. A harmadikban például 16-17 után sorozatban nyolc pontot szerzett a magyar válogatott.

Németh Lajos szövetségi kapitánynak többször is nyugtatnia kellett a lányokat, akik kicsit görcsösen játszottak. A kapitány higgadtan, nyugodtan lelkesítette a válogatottat, amely a negyedik szettben már sokkal jobb volt, mint korábban, 16-9-nél jöhetett a technikai szünet, azaz már ekkor látszott, meglehet a második siker a sorozatban. Ez meg is lett, folytatás a csehek ellen.

A 3-0-s és 3-1-es győzelem egyébként 3 pontot ér, míg 3-2-es eredménynél a győztes 2, a vesztes 1 pontot kap.