Egyelőre nincs érem a nyíltvízi úszó-Eb-n

Gyurta Gergely a 20. lett, Kutasi Gergely pedig a 38. helyen végzett 10 kilométeren a nyíltvízi úszók olaszországi Európa-bajnokságának nyitószámában.

A 42 indulót felvonultató piombinói mezőny legjobbja az orosz Kirill Abroszimov volt 1:57:46.8 órás idővel, míg mögötte a német Andreas Waschburger ért célba, közel két másodperces hátrányban. A bronzérmet az olasz Nicola Bolzonello nyakába akasztották.

A két magyar úszó közül Gyurta 2:00:03.5 óra alatt teljesítette a távot, vagyis három perccel maradt le az orosztól, Kutas pedig több mint 16 percet kapott: 2:13.:29.1-el ért célba.

A nők 10 kilométeres versenye – amelyen nem áll rajthoz a londoni olimpia aranyérmese, Risztov Éva – délután rajtol két magyarral, Olasz Annával és Szilágyi Nikolett-tel.