Tizenöttel verte a Szeged a Gyöngyöst

A férfi kézilabda NB I első fordulójában a Pick Szeged 36-21-es győzelmet aratott a Gyöngyös ellen.

Két gyors szegedi góllal indult a meccs, Vadkerti és Larholm vette be Hudák kapuját. Az 5. percben Prodanovics betalált, 3-0 volt a Tisza-partiaknak. A 8. percben is maradt a három gólos előny: 5-2. Larholm elemében volt, a 10. percben harmadik gólja után 7-3 volt a Picknek.

Rajko Prodanovics sem akart lemaradni, a 12. percben már ő is triplázott, 9-3. Időt is kértek a vendégek. Buday Dániel még emberhátrányban is gólt szerzett, így nem tudott közelebb kapaszkodni a Gyöngyös.

Pribanic góljával kialakult a tízgólos különbség, majd Alen Blazevic első labdaérintése is gól lett, a félidőben már 21-8 volt a Pick Szegednek.

A fordulás után sem változott a meccs képe, csak annyiban, hogy a szegedi kiállítások miatt nem tudták hasonló tempóban növelni az előnyüket. A Szeged végül 36-21-re győzött.