Olimpikonok a Budapest Félmaratonon

kajakosok (kajakosok)

A nőknél Papp Krisztina, a férfiaknál Józsa Gábor győzött a 27. Nike Budapest Félmaratonon, ami egyben országos bajnoki verseny is volt.

Több mint 11 ezer futó állt rajthoz a 27. Nike Budapest Félmaratonon.

Meleg későnyári nap várta a 27. Nike Budapest Félmaraton résztvevőit, akik a Városligetből rajtolva a főváros legszebb részein keresztül futva teljesítették a távot. A hangulatra sem lehetett panasz, hiszen az utcákon számos zenei pont várta a futókat, ahol a szambától a dj-ken át az ütősökig többféle zenei stílussal buzdították a résztvevőket.

Az idei versenyen olyan világklasszisok is elindultak, mint Kammerer Zoltán, Kozák Danuta és Szabó Gabriella olimpiai és világbajnok kajakosok.

A 27. Nike Budapest  Félmaraton egyben félmaratoni  bajnokság is volt, amelyen a férfiak mezőnyében Józsa Gábor, a nők között Papp Krisztina diadalmaskodott.