Negyedik lett Nagyváradon az Alba Fehérvár

A szezon első felkészülési tornáján nem tudtak meccset nyerni a tartalékos kék-fehérek.

Az aránylag szoros végeredményt hozó első meccs után (Atomerőmű SE – 58-67) az Antonio Alexe Emléktorna második napján azöt idegenlégióssal felálló BT Kolozsvár ellen felettébb érdekes módon szenvedett a fehérvári gárda hárompontos vereséget. A második játékrészben már tíz ponttal is vezettek és úgy tűnt, hogy sikerül kiharcolni a győzelmet a rendkívül erős román csapat ellen. Aztán fél perccel a mérkőzés lefújása előtt egypontos fehérvári vezetésnél zsinórban hét büntetőt dobattak a játékvezetők az ellenféllel, akik így fordítani tudtak.

BT Kolozsvár – Alba Fehérvár 73 – 70
(24-14, 15-26, 14-18, 20-12)

Alba Fehérvár: Medve 15/9, Turner 30/6, Juhos 4, Hollis 7, Lekli 1

Csere: Koncz, Czirbus, Bódi 3/3, Somogyfoki, Supola 6, Keller V. 4, Keller I.

A torna záró napján a házigazda nagyváradiakkal, és öt légiósukkal szemben nem sok ellenszere volt a fáradt a csapat benyomását keltő Albának. Ráadásul Josiah Turner – aki az előző meccsen a csapat igazi vezérének bizonyult, két perc után kénytelen volt cserét kérni, mert még az előző meccsen megsérült, és nem tudta folytatni a játékot.

CSM Oradea – Alba Fehérvár 93-57 (18-10, 22-21, 25-10, 28-16)