Csíkszeredai és dunaújvárosi siker a MOL Ligában

Hamzók Gotfrid

2012. 09. 09. 21:28

A Csíkszereda és a Dunaújváros hazai pályán egyformán kapott gól nélkül nyert vasárnap a jégkorong MOL Ligában.

A MOL Liga második fordulójában a román csapat simán kiütötte az Újpestet, ugyanis minden harmadot megnyertek, összesítésben pedig 5-0-val küldték haza a lilákat.

Az idénynyitót megnyerő Miskolc nehéz ellenféllel került szembe, ugyanis a Dab.Docler húzta le a rolót, ellenben ők háromszor is betaláltak a Jegesmedvék kapujába.

A bajnokság külföldi rangadóján az Érsekújvár idegenben, hosszabbítás után tudta csak felülmúlni a Brassót: egy-egy gól esett mindkét oldalon a rendes játékidőben, majd a ráadásban a duplázó Uhnák döntötte el a meccset.

Eredmények – MOL Liga, 2. forduló
HSC Csíkszereda (román)-Újpesti TE 5-0 (1-0, 2-0, 2-0)
Gólszerzők: Flinta (14.), Hurtaj (31.), Mihály (35.), Papp (54.), Moldován (58.)

Dab.Docler-Miskolci Jegesmedvék 3-0 (1-0, 1-0, 1-0)
Gólszerzők: Pavuk (5.), Tőkési (39.), Galanisz (41.)

ASC Corona Brasov (román)-Ice Tigers Nové Zámky (szlovák) 1-2 (1-0, 0-1, 0-0, 0-1) – hosszabbítás után
Gólszerzők: Zsók (2.), illetve Uhnák (21., 62.)