Elődöntőbe jutott Novak Djokovic a US Openen

novak djokovic (novak djokovic, )

Nem nagyon okozott problémát Juan Martin del Potro legyőzése a második helyen kiemelt szerb teniszezőnek New Yorkban.

Közeledik az amerikai nyílt teniszbajnokság vége, a negyeddöntőkből kettőt rendeztek csütörtökön. Az egyiken az a Novak Djokovic volt érdekelt, aki Roger Federer kiesésével a torna első számú esélyesévé lépett elő.

Djokovicnak Juan Martin del Potro jutott ellenfélnek, a hetedik helyen kiemelt argentin azonban nem tudott játszmát csenni tőle, egyedül a második szettben volt erre esély, de a rövidítésben a szerb volt a jobb.

A másik negyeddöntő hatalmas küzdelmet hozott, Djokovic honfitársa, Tipsarevic küzdött a mindig, mindenkire veszélyes spanyol David Ferrerrel, és végül Rafael Nadal távolmaradása ellenére lesz spanyol a négy között, ugyanis az ötjátszmás meccs végén Ferrer örülhetett. A meccs 271 percig tartott!

Lejátszották a vegyes páros döntőjét, ott a Makarova-Soares kettős győzött.

Eredmények – US Open

Férfiak, negyeddöntő:

Djokovic (szerb, 2.) – del Potro (argentin, 7.) 6-2, 7-6, 6-4
Ferrer (spanyol, 4.) – Tipsarevic (szerb, 18.) 6-3, 6-7, 2-6, 6-3, 7-6

Vegyes páros, döntő:

Makarova, Soares (orosz, brazil) – Pescke, Matkowski (német, lengyel) 6-7, 6-1, 1-0 (12-10)

Női páros, elődöntők:

Hlavackova, Hradecka (cseh, 3.) – Hsieh, Median-Garrigues (tajvai, spanyol, 16.) 7-6, 6-4
Errani, Vinci (olasz, 2.) – Llagostersa Vives, Martinez Sanchez (spanyol, 8.) 6-3, 6-2