A világelső sima győzelme

roger federer (roger federer, )

Az ötszörös győztes, és jelenleg világelső Roger Federer három szettben nyerte meg első mérkőzését a US Openen.

Az amerikai nyílt teniszbajnokság nyitókörében a svájci teniszező a hazai pályán szereplő Donald Younggal találkozott, és nagyon simán, 6-3, 6-2, 6-4-re győzött, vagyis bejutott a legjobb 64 közé.

Szintén ott lesz a második fordulóban a harmadik kiemelt, brit Andy Murray, aki még simábban jutott túl orosz riválisán, Bogomolovon.

A férfiak mezőnyében a játéknap legfordulatosabb meccsét a francia Mathieu és az orosz Andrejev vívta: az első két szettet az orosz vitte, a harmadikban pedig rövdítés döntött Mathieu javára, csakúgy, mint a negyedikben. Így az utolsó, mindent eldöntő jászmára már kifáradtak a teniszezők, így a nagy hajrát indító francia simán megnyerte a találkozót.

A hölgyeknél a tavalyi bajnok, Samantha Stosur simán bejutott a második körbe, Czink Melinda viszont kikapott a jóval erősebb Maria Sarapovától.

Eredmény – US Open, 1. forduló (a 64 közé jutásért)