Szlavikovics Szabina kapta a Körmöczy-díjat

tenisz (tenisz, )

Szlavikovics Szabina nyerte el az idén a Körmöczy Zsuzsa-vándordíjat. Az elismerést az ifjú teniszezőnek hétfőn adta át az örökös bajnoknő lánya.

A köztisztelet övezte, életútjával minden tekintetben követendő példát mutató Körmöczy Zsuzsa 1940. augusztus 26-án, tizenhatodik születésnapján nyerte első alkalommal a női egyes magyar bajnokságát. A vándordíjat így minden esztendőben a legjobb, tizenhatodik évében járó női teniszezőnek ítélik oda a szövetséggel történt konzultáció alapján. A vándordíj korábbi jutalmazottjai Batta Lucia, Jani Réka, a duplázó Babos Tímea és Müller Réka voltak.

Körmöczy Zsuzsa 1958-ban érte el legnagyobb nemzetközi sikereit: győzött Párizsban a Roland Garroson, harmadik helyen végzett Wimbledonban, a világranglistán pedig a második helyet foglalta el. Visszavonulása után sportvezetőként dolgozott, a női nemzeti együttes kapitánya és a Vasas teniszszakosztályának vezetője volt. Öt éve hunyt el.

Szlavikovics Szabina nem sokkal az átadás után indul New Yorkba, ahol indul a US Open ifjúsági versenyén.