Ferencváros-siker a Szabella Kupán

ftc-női-kézilabda (ftc női kézilabda, )

A Szabella Kupa nyitónapján az FTC női kézisei az osztrák Hypót három góllal, 38-35-re verték meg.

Az előző sorozat bronzérmese, az FTC-Rail Cargo az osztrák csapat ellen mutatkozott be, ám a Hypo szombaon délelőtt már letudta egyik meccsét: a BL-győztes Podgorica ellen diadalmaskodtak.

Így a zöld-fehérek tudták, nem számíthatnak könnyű összecsapásra, és ez be is igazolódott.

A Hypo a kezdés után azonnal magához ragadta a kezdeményezést, és folyamatosan megtartották a vezetést: volt, hogy 4-5 góllal mentek, és a szünetre is közte néggyel vonultak a felek. A második félidő viszont már egyértelmű magyar fölénnyel indult, remek védekezéssel ugyanis a Fradi egyre közelebb került riválisához, majd a 40. percben Szendrei találta már az egyenlítést jelentette.

A Hypo még egy hajrát indítva át tudta egyszer vennei a vezetést, ám a hazai időkérést követően a győzelmet már nem engedte ki a kezéből az FTC.

A magyar csapatra vasárnap a Podgorica vár.