Degenkolb duplázott a Vueltán

A spanyol kerékpáros körverseny ötödik szakaszát a német John Degenkolb nyerte, így idén már második sikerét könyvelhette el.

Szerdán a Logrono körül kijelölt 172 kilométeres etapot kellett teljesíteniük a bringásoknak Spanyolországban. A győztes kiléte a mezőnyhajrában dőlt el, ugyanis a német sprinter, Degenkolb, aki a második szakaszon is a leggyorsabbnak bizonyult, a RadioShack-Nissan kerekesét, Daniele Bennatit előzte meg az utolsó métereken, míg a harmadik helyen az olasz Gianni Meersman ért célba.

Az összetettben nem változott az állás, továbbra is Joaquim Rodriguez viselheti a piros trikót, egy másodperccel megelőzve Chris Froome-ot, és öttel Alberto Contadort.

Csütörtökön a Tarazona és Jaca közötti 174,8 km-es szakasz vár a mezőnyre, hegyi befutóval.