Sport

Érmesek lettek az olimpiai hősök

Dobos Sándor
Dobos Sándor

újságíró. 2012. 08. 18. 19:23

Az 500 méteres versenyekben is több olimpiai érmes szállt vízre és lett dobogós a kajakosok és kenusok országos bajnokságán Szolnokon.

A négyessel Londonban aranyérmes Zur-Fazekas Krisztina ezúttal győri klubtársaival nyerte meg ezt a számot, míg párosban harmadikként ért célba az ifjúsági olimpiai bajnok Farkasdi Ramónával.

A férfi négyessel ötkarikás ezüstérmes Kulifai Tamás Pintér Márkkal ünnepelhetett bajnoki címet, az MTK-s kvartett tagjaként pedig – Tóth Dáviddal és Pauman Dániellel – második lett.

A Kammerer Zoltán sztrókolta győri egység – azután, hogy 1000 méteren ezüstöt harcolt ki – most harmadik lett.

Eredmények – kajak-kenu OB, 500 méteres döntők

Férfiak:

Kajak-1:

1. Dombvári Bence (BHSE Domino) 1:42.370 p
2. Bozsik Gábor (Démász-Szeged) 1:42.920
3. Szalai Tamás (BHSE Domino) 1:44.550

Kajak-2:

1. Pintér Márk, Kulifai Tamás (MTK) 1:34.720 
2. Kugler Attila, Schenk Áron (MTK) 1:35.350 
3. Vég Gábor, Tótka Sándor (Kőrös) 1:35.990

Kajak-4:

1. Sík Márton, Bozsik, Császár Gergely, Boros Gergely (Démász-Szeged, Atomerőmű SE) 1:24.900
2. Kugler, Pauman Dániel, Tóth Dávid, Kulifai (MTK) 1:25.750
3. Kammerer Zoltán, Kadler Viktor, Hérics Dávid, Szomolányi Máté (Graboplast-Győr) 1:26.320

Kenu-1:

1. Nagy Péter (Graboplast-Győr) 1:58.540
2. Korisánszky Dávid (Csepel) 1:59.910
3. Kiss Tamás (Csepel) 2:00.420

Kenu-2:

1. Kiss, Csabai Edvin (Csepel) 1:51.270
2. Korisánszky Péter, Korisánszky D. (Csepel) 1:52.200
3. Németh Szabolcs, Mike Róbert (MTK) 1:52.850

Kenu-4:

1. Tóth Márton, Németh, Mike, Vasbányai Henrik (BKV, MTK) 1:40.680
2. Horváth Gergely, Györe Attila, Dóczé Ádám, Jakus Zoltán (Csepel) 1:42.090
3. Makai Tibor, Fürdök Gábor, Vajda Attila, Forgó Christopher (Démász-Szeged) 1:42.810

Nők:

Kajak-1:

1. Kárász Anna (Démász-Szeged) 1:58.630
2. Farkasdi Ramóna (Graboplast-Győr) 2:00.000
3. Horváth Alexandra Enikő (Démász-Szeged) 2:00.670

Kajak-2:

1. Vad Ninetta, Kárász (KSI, Démász-Szeged) 1:48.580
2. Szabó Petra, Szilvásy Nóra (Mezőgép, MTK) 1:50.080
3. Fazekas Krisztina, Farkasdi (Graboplast-Győr) 1:51.090

Kajak-4:

1. Csay Renáta, Fazekas, Czéllai-Vörös Zsófia, Farkasdi (Graboplast-Győr) 1:40.110
2. Medveczky Erika, Tóth Dzsenifer, Sarudi Alíz, Szabó (MTK, Mezőgép) 1:41.380
3. Vad, Bara Alexandra, Horváth Noémi, Váczai Enikő (KSI) 1:42.690

Kenu-2 (két induló):

1. Takács Kincső, Lakatos Zsanett (Graboplast-Győr) 2:17.370
2. Groholy Diana, Lakner Zita (KSI, UTE) 2:26.470

vissza a címlapra

Ajánlott videó mutasd mind

Kommentek

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.