Az ugandai Kiprotich legyőzte a kenyai Kiprotich-t

A férfiak maratonfutó versenyében az ugandai Stephen Kiprotich nyert két kenyai, Abel Kirui és Wilson Kiprotich előtt.

Hagyományosan az olimpiák utolsó napján rendezik a fériak maratoni versenyét. A kérdés, mint általában a hosszútávfutóknál, most az volt, hogy az afrikai futókkal bírja-e valaki az iramot.

A kenyai Wilson Kiprotich féltáv környékén megpróbált megszökni, de néhány kilométer után feladta a próbálkozást.

A fogyatkozó élbolyból ezután ő illetve honfitársa, Abel Kirui, illetve az ugandai Stephen Kiprotich kivált, és behozhatatlan előnyt szerzett.

A korábban csak felvezető irammenőként számon tartott ugandai Stephen Kiprotich a táv utolsó negyedében ellépett a két kenyaitól, és mosolyogva, integetve futotta le az utolsó kilométereket, mielőtt 2:08.01 órával győzött Kirui (2:08.27) és Wilson Kiprotich (2:09.37) előtt.

A szám magyar indulója, Kovács Tamás 2:27.48 órával a 72. lett a 88 célbaérő közül, 17-en feladták a versenyt.