A brazil röpisek maradtak a trónon

Brazília (brazília, )

Brazília női röplabda-válogatottja hátrányból felállva győzte le 3-1-re az USA-t az olimpiai torna döntőjében.

Londonban megismétlődött a 2008-as játékok döntője, ugyanis akkor is Brazília és az Amerikai Egyesült Államok lányai mérték össze az erejüket. Az USA-nak volt törlesztenivalója az akkor 3-1-re elbukott finálé miatt, a tengerentúliak pedig jól is kezdtek, az első szettet pedig meglepően simán nyerték meg 25-11-re a sokat bakizó dél-amerikaiak ellen.

A brazil hölgyek megemberelték magukat a második felvonásban, 3-0-al nyitottak, ám az USA egyenlíteni tudott. A sárga-kékek aztán újra elhúztak, vezettek már öt ponttal is, de ellenfelük újra egyenlített (12-12). Innentől kezdve aztán nem volt megállás, Brazília megrázta magát és egyenlített, már ami a szettek számát illeti.

A harmadik játékrész nagy csatát hozott, azonban a végig vezető dél-amerikai ezt is behúzták, majd végül a negyedik szettet 25-17-re megnyerve megvédték a címüket. Jaqueline Carvalho egymaga 18 pontot ütött brazil oldalon.

A bronzmérkőzésen Japán könnyedén verte 3-0-ra Dél-Koreát.