Veszélyben Nadal US Open szereplése

rafael nadal (rafael nadal)

Térdsérülés miatt nem indul el a jövő heti Cincinatti ATP 1000-es tenisztornán sem Rafael Nadal.

Egy hónappal ezelőtt még úgy volt, hogy a spanyol teniszklasszis viszi majd Spanyolország zászlaját a Londoni Olimpián, térdsérülése miatt nem tudott elindulni az ötkarikás játékokon – amit egyébként Andy Murray magabiztos játékkal nyert meg. A Pekingi Olimpia győztesének kényszerpihenőt írtak elő a 2012-es olimpiát megelőzően, ám ez sem segítette eléggé, hogy pályára tudjon lépni a Wimbledonban rendezett teniszviadalon.

A még mindig a baltérdével küszködő hispán sportoló visszalépett a jövő héten rajtoló Cincinatti tornától, de az augusztus 27-én kezdődő US Openen sem biztos még a részvétele.

A világranglista harmadik helyezettjének ez lett volna ebben az idényben a hetedik ATP Masters tornája, de fájdalmai nem engedik szereplését. Rajongóit a Twitteren tudatta a fejleményekről: „Nem állok kész a szereplésre. 2008-ban ugyan nagyon emlékezetes pillanatokat éltem át ott (Novak Djokovic-tól kapott ki az elődöntőben – a szerk.), de folytatnom kell a rehabilitációmat.”

Nadal tehát legutóbb Wimbledonban a második fordulóban lépett pályára, ahol meghökkentő módon kapott ki Lukas Rosoltól.

Az amerikai Grand Slam torna közeledik, a balkezes profi játéka pedig továbbra is kérdőjeles.