Új bajnok lesz az olimpiai focitornán

Leandro Damiao (leandro damiao, )

Brazília és Mexikó labdarúgó-válogatottja is magabiztosan jutott be az olimpiai torna döntőjébe.

Elsőként Mexikó és Japán lépett pályára a férfitorna elődöntőjében. Az ázsiai gárda szerzett vezetést a 12. percben, ám még az első felvonásban egyenlített az El Tri, amely a 65. minutumban fordítani tudott. A kevés helyzetet hozó összecsapás végül a 92. percben dőlt el végleg, Cortes biztosította be Mexikó döntős szereplését.

Este aztán a végső győzelemre leginkább esélyes Brazílián volt a sor, az ellenfél Dél-Korea volt. Az ázsiai csapat eleinte meglepte gyors játékával a Selecaót, ám a dél-amerikaiak hamar magukra találtak.

Romulo a 38. percben szerezte meg az első gólt, majd fordulás után nem sokkal Neymar hozta kihagyhatatlan helyzetbe Leandro Damiaót. A csatár a 64. percben is beköszönt, 3-0 lett a vége.

Ezzel eldőlt, hogy Londonban mindenképpen új aranyérmest avatnak, mivel korábban sem Mexikó, sem Brazília nem nyert még olimpiai aranyat. A mexikóiak még döntőt sem játszottak. A finálét és a bronzmérkőzést is pénteken rendezik, előbbit Londonban, utóbbit Cardiffban.