A mezőny végén a magyarok női maratonban

gelana (gelana)

Rakonczai Beáta a 85., Erdélyi Zsófia a 92., Kálovics Anikó pedig a 95. helyen végzett maratonfutásban vasárnap a londoni olimpián.

A maratonisták 118 fős mamutmezőnye szakadó esőben vágott neki a London központjában kijelölt pályának, hogy teljesítse a 42,195 km-es távot.Az eső ellenére a belvárosi pálya szinte minden pontján rengeteg néző buzdította a futókat.

A magyarok közül az idén 2:36:56 órás egyéni csúcsot elért Erdélyi Zsófia kezdett a legjobban, de 10 km-nél ő is csaknem két perccel lemaradt már az élbolytól. A rutinos utcai futónak számító Kálovics Anikó (legjobbja: 2:29:04 ó) és Rakonczai Beáta (2:29:54 ó) szintén a leszakadók között futott.

Az eső 10 km után elállt, addigra már alaposan szétrázódott a mezőny. Amikor csaknem egy óra eltelt a versenyből a magyarok a 80-90. hely környékén futottak, két-három percre az elsőktől. A táv második fele Rakonczainak sikerült jobban, fokozatosan lépett el a másik két magyartól, s a célba is ő érkezett először hármójuk közül.

A versenyt az etióp Tiki Gelana nyerte meg olimpiai rekorddal, aki az utolsó kilométeren hagyta ott a kenyai Priscah Jeptoo-t.

A 118 indulóból 107-en értek célba, volt, akit sérülés miatt a rajt után néhány száz méterrel ölben vittek le (Tetjana Filonjuk, ukrán).