Meglepetésre kiestek a háromszoros bajnok dánok

dán kézilabda válogatott (dán kézilabda válogatott)

Kikapott Norvégiától, és ezzel a csoportkör után biztosan búcsúzik a korábbi háromszoros olimpiai bajnok dán válogatott a londoni olimpia női kézilabdatornájától.

A B csoport pénteki, negyedik fordulójában rendezett mérkőzést Karoline Dyhre Breivang a lefújás előtt 12 másodperccel dobott góllal döntötte el Norvégia javára. A dánok eddigi négy mérkőzésükből hármat elveszítettek, így  nincs esélyük a negyeddöntőbe jutásra. Egyébként az északiak korábban zsinórban háromszor, 1996-ban, 2000-ben és 2004-ben is megnyerték a női tornát.

A csoport másik két mérkőzésén egyébként az éllovas franciák háromgólos győzelmet arattak a koreaiak felett, így megőrizték vezető pozíciójukat, míg a spanyolok épphogy elkapták a svédeket.

Az A csoportban a hatos első két helyzettje mérkőzött meg egymással: az orosz válogatott négy góllal nyert a brazil csapat ellen, így jelenlegi állás szerint a dél-amerikaiak visszacsúsztak a második pozícióba. Az eddig nyeretlen britek pedig ismét kikaptak, ezúttal Angola bizonyult jobbnak a házigazdánál.

Eredmények – olimpiai kézilabdatorna, nők, 4. forduló
A csoport:
Angola – Nagy-Britannia 31-25 (14-10)
Horvátország-Montenegró 27-26 (12-12)
Oroszország-Brazília 31-27 (15-14)

Az állás:
1. Oroszország 6 pont (126-100), 2. Brazília 6 (108-96), 3. Horvátország (108-101), 4. Montenegró 4, 5. Angola 2, 6. Nagy-Britannia 0

B csoport:
Franciaország-Koreai Köztársaság 24-21 (10-12)
Spanyolország-Svédország 25-24 (11-10)
Norvégia-Dánia 24-23

Az állás:
1. Franciaország 7 pont (95-79), 2. Norvégia 5 (98-95), 3. Koreai Köztársaság 5 (104-102), 4. Spanyolország 5 (94-94) 5. Dánia 2 (89-91), 6. Svédország 0. (80-99)