Tsonga rekordmeccsen jutott tovább

Jo-Wilfried Tsonga (jo-wilfried tsonga, )

Jo-Wilfried Tsonga 6-3, 3-6, 25-23-ra nyert Milos Raonic elleni az olimpiai férfitenisz-torna második fordulójában. Korábban sosem játszottak olyan hosszú szettet az ötkarikás játékokon, mint amit a francia és a kanadai játékos hozott össze a harmadik felvonásban.

Egészen hihetetlen meccset játszottak Wimbledon gyepén kedden délután. Az ötödik helyen rangsorolt francia az első szettet magabiztosan hozta, kanadai ellenfele azonban a második felvonásban egyenlíteni tudott, 6-3, 3-6-ot mutatott az eredményjelző két játszma után.

A harmadik, mindent eldöntő felvonásban egyszerűen nem tudták egymást legyűrni a felek, mindenki hozta a saját adogatását egészen 24-23-ig (!), amikor is Milos Raonic 19-szer szerválhatott a meccsben maradásért. Nem sikerült neki mert 15-40-nél, egy bámulatos labdamenet végén kétszer pattant le a kanadai térfelén a labda, így Jo-Wilfried Tsonga jutott tovább a harmadik körbe.

Ez volt egyébként az olimpiai tenisztornák történetének leghosszabb szettje amióta a sportág 1988-ban visszatért a játékokra, nem is csoda, hogy a két főszereplő mosolygósan pacsizott le a találkozó végén. A harmadik etap 180 percig és összesen 48 gémig tartott, a korábbi rekord 30 volt, még 2004-ből. Akkor Fernando Gonzalez és Taylor Dent csapott össze egymással.

A férfiak mezőnyében két nagymenő, Novak Djokovic és Andy Murray is pályára lépett kedden. A szerb a szebb napokat is megélt Andy Roddicknak tartott teniszleckét, 6-2, 6-1-el küldte haza az amerikait. A brit a finn Nieminent tudta le könnyedén két szettben.

A hölgyeknél is továbbmentek az esélyesek, így az amerikai Venus Williams, az orosz Marija Sarapova és a német Angelique Kerber is. Utóbbi a mi lányunkkal, Babos Tímeával csapott össze és nagyon simán jutott tovább, mindez pedig azt is jelenti, hogy nincs már magyar teniszező versenyben az ötkarikás játékokon.