gyurta-dániel (ingyenes, )

Gyurta már délelőtt oktatott, Hosszú és Jakabos is elődöntős

Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna is magabiztos teljesítménnyel jutott a női 200 méteres pillangóúszás elődöntőjébe a londoni olimpián. Gyurta Dániel lehengerlő produkcióval, elsőként lett elődöntős 200 mellen.

Kedden sem volt megállás az uszodában, délelőtt ismét több számban is érdekeltek voltak a magyarok. Elsőként a 200-on egyéni csúcsot döntő Kozma Dominik ugorhatott volna medencébe a férfiak 100 méteres gyorsúszó számának ötös előfutamában, ám végül nem állt rajtkőre – a gyorsváltó jó szereplése érdekében.

A következő szám a hölgyek 200 méteres pillangóúszása volt, melyre két magyar, Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna nevezett. Előbbi a harmadik körben csobbant a medencébe, a többi közt olyan ellenfelei voltak, mint Liuyang Jiao, aki 2008-ban második lett a pekingi olimpián, míg 2011-ben megnyerte a számot a vizes-világbajnokságon. A kínai hölgy nyerte meg az előfutamot, Hosszú azonban tartotta vele a lépést és a második lett. Az utolsó futamban volt érdekelt Jakabos, aki egy nagyon kiegyenlített versenyben úszott. Az utolsó 50 méterre a mezőny közepén fordult, azonban a hajrát nagyon elcsípte, egyéni második legjobbja pedig a harmadik helyre volt elegendő.

Hosszú végül a negyedik, Jakabos pedig az ötödik helyen jutott be a szám elődöntőjébe. Az elődöntős futamokat magyar idő szerint 20:57-től rendezik.

“Ez rendben volt, de este még keményebben kell úsznom. Az elődöntőt elvártam magamtól” – értékelt Jakabos.

Jött aztán Gyurta Dániel és kiemelt száma, a 200 méteres mellúszás előfutama. Világ- és Európa-bajnok, olimpiai ezüstérmes úszónk már a délelőtt folyamán erőt fitogtatott, ugyanis láthatóan nem adott ki magából mindent, mégis toronymagasan nyerte meg a futamát – ezúttal nem volt szükség a legendásan jó hajrára. Ideje alig maradt el attól, amivel Debrecenben Európa-bajnokságot nyert, így nem is volt meglepetés, hogy elsőként jutott be az elődöntőbe. Molnár Ákosnak nem sikerült a bravúr, ő csak hetedik lett a saját futamában, összesítésben pedig a 20. helyen zárt.

“Nagyon jólesett az úszás, 2:09 körüli időre számítottam, még ennél is jobb lett. Főleg saját magamnak kellett a futamgyőzelem, s minden úgy sikerült, ahogy szerettem volna. Rendben volt az erőbeosztásom is, a végén tudatosan vettem vissza a temóból. Este szeretnék egyéni csúcsot úszni” – így Gyurta, akinek este 21:20-tól lesz jelenése ismét az uszodában, akkor már az elődöntőben.

Vlagyimir Putyin hatalmát nem sok minden fenyegeti, ám ezek egyike biztosan Alekszej Navalnij. Az orosz ellenzéki vezető által kiszivárogtatott felvételek szerint az elnöké a világ legdrágább palotája. Ezek a képek rettenetes politikai károkat okozhatnak az orosz elnöknek.