Kiss Pál dobogóra állhatott, de csak 10. lett

kiss pál tamás (kiss pál tamás, )

A GP3-ban versenyző Kiss Pál Tamás a harmadik lett a vasárnap délelőtti futamon, ám időbüntetése miatt visszacsúszott a 10. pozícióba.

A Hungaroringen rendezett verseny előtt egy órával leszakadt az ég a mogyoródi pályára, ennek pedig örült Kiss Pál Tamás, mivel szeret esőben vezetni, így nem volt meglepetés, hogy a 14. helyről az ötödikig küzdötte fel magát a rajt után.

Lassacskén feljött az élen haladó hármasra, majd kockáztatott, a mezőnyből elsőként hajtott ki a bokszba, hogy slick gumikra váltson, ez pedig bejött, olyannyira, hogy az utolsó körben egyszerre előzött meg két riválist, így feljött a második helyre. Végül visszacsúszott a harmadik helyre, de így is dobogóra állhatott.

A futam után aztán jött a feketeleves, a versenybírák ugyanis 20 másodperces büntetéssel sújtották, amiért szabálytalanul tért vissza a pályára bokszkiállása után, ugyanis átszelte a fehér vonalat. Ezzel visszacsúszott a 10. helyig.