Kudarc: Cseh nem jutott döntőbe 400 vegyesen

Cseh László és Michael Phelps eltaktikázta magát a 400 vegyes előfutamában: Phelps utolsó, 8. idővel még bejutott a fináléba, Cseh azonban 9. lett.

Gyorsan elérkeztünk az olimpia első nagyon fontos magyar momentumához. A 400 méteres férfi vegyesúszás negyedik előfutamában összekerült Cseh László és Michael Phelps. Előttük egy futammal indult Verrasztó Dávid, aki csak 6. lett (4:18.31 perc), és nem jutott tovább.

A futamok legjobb nyolc idejét elérő versenyzője jut a délutáni fináléba, ez egyik klasszisnak sem jelenthetett gondot, más kérdés volt, hogy mit mutatnak egymás felé.

A pillangón megtett 100 métert követően Phelps, Cseh volt a sorrend, az amerikai gyilkos tempóban kezdett. A hát után szinte egyszerre fordultak, mellen a magyar úszó Phelps elé került.

Az utolsó résztávon, a 100 gyorson a két klasszis már maga mögött hagyta a többieket és kedélyesen tempózva értek célba, Phleps 7 századdal (4:13.33) megelőzte Cseh Lacit (4:13.40).

Az utolsó futamban rajtolt Ryan Lochte, aki szintén spórolósan úszott (4:12.24), de az előző idők tudatában kisakkozta a finálét, mögöte viszont óriási hajrával jöttek a többiek, és végül Cseh Lászlóé csak a 9. idő lett, ezzel 7 századdal a még éppen finalista Phelps mögött zárt, és nem jutott be az esti döntőbe.

“Nagyon el vagyok keseredve, de előre kell néznem, készülni a többi számra. Rosszul úsztam, de azt hittem, ha Phelps-el tartok, meglesz a döntő” – mondta Cseh a futam után.