Francia-szlovén döntő Baastadban

polona hercog (polona hercog, )

A svédországi viadal elődöntőjéből a francia Mathilde Johansson és a szlovén Polona Hercog jutott be a fináléba.

A legjobb négy között előbb Hercog lépett salakra a hetedik helyen rangsorolt német Mona Barthel ellen a 220 ezer dollár összdíjazású tornán.

Az azonban egy percig sem volt kétséges, hogy a szlovén jut majd be a döntőbe, ugyanis két játszma alatt Barthel mindössze négy játékot tudott hozni: az első szettet 6-1-re, míg a másodikat 6-3-ra nyerte Hercog.

A másik elődöntőben Johansson a hazai pályán játszó svéd Johanna Larsson ellen meccselt Baastadban, és igaz, az ő találkozójuk szorosabbra sikeredett, mégis könnyedén ment tovább a francia, aki 6-4, 6-4-re hozta a két játszmát északi ellenfele ellen.

A baastadi torna döntőjét vasárnap 14 órakor rendezik.

Eredmény – WTA-torna, Baastad, salak (220 ezer dollár)