Roddick remekel hazai környezetben

Andy Roddick (andy roddick, )

A hazai közönség előtt szereplő, negyedik kiemelt Andy Roddick két játszmában legyőzte a francia Nicolas Mahut-t az egyesült államokbeli Atlantában zajló, 546 900 dollár összdíjazású keménypályás férfi-tenisztorna 2. fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Az atlantai tenisztorna nyolcaddöntőjében Andy Roddick és Nicolas Mahut az első szettben rövidítésig jutott, a franciának pedig megvolt az esélye, hogy 3-0-ra elhúzzon a tie-breakben, azonban elrontott egy könnyű labdát, az amerikai pedig végül megnyerte a felvonást.

A második játszmában aztán Roddick már nem sok teret engedett ellenfelének, váégül 7-6, 6-3-ra nyert és bejutott a legjobb nyolcba. A következő körben Michael Russell lesz az ellenfele.

Továbbjutott a harmadik helyen kiemelt japán Nisikori, illetve nyolcadikként rangsorolt honfitársa, Szoeda is.