Kéziseink két góllal verték a szerbeket

magyar kézilabda válogatott (i) (magyar kézilabda válogatott, )

A magyar férfikézilabda-válogatott barátságos mérkőzésen 23-21-re legyőzte az olimpiai csoportrivális Szerbiát.

A magyar nemzeti csapat két nappal ezelőtt már játszott egy felkészülési mérkőzést, akkor a szintén olimpiai csoportellenféllel, Nagy-Britanniával találkoztak Nagy Lászlóék: nagyon csúnyán, 42-20-ra legyőztük a majdani vendéglátókat.

Szombaton azonban jóval nehezebb ellenfél következett, az Eb-ezüstérmes szerb csapat ellen kellett bizonyítanunk Magyarkanizsán. Mocsai Lajos szövetségi kapitány a találkozó előtt elmondta, hogy a szegedi Ancsin Gábor és a csurgói Szöllősi Szabolcs a klubjával készül az ötkarikás játékokra, ezért nem utazott el a csapattal a felkészülési mérkőzésre.

A magyar együttes fej fej mellett haladt a hazaiakkal, egyik alakulat sem tudott meglépni a másiktól, egészen a 22. percig, akkor ugyanis 11-8-ra elhúztunk a szerbektől. A szünetre kétgólos vezetéssel vonulthattunk (13-11).

A második játékrészben a sok szabálytalanság miatt szaggatottá vált a meccs. A magyar csapat ennek ellenére tartotta a kiharcolt a különbséget – sőt, már hattal is vezettünk -, végül a zárásra maradt a kettő közte: 23-21-re nyertünk a szerbek ellen.

Iváncsikékra még két barátságos mérkőzés vár az olimpia előtt: július 19-én Tunéziát látjuk vendégül Szegeden, majd három nappal később, július 22-én Franciaország ellen zárjuk a felkészülést.