Davigyenko kikapott Stuttgartban, Robredo nyert Baastadban

tommy robredo (tommy robredo, )

Nyikolaj Davigyenko három játszmában vereséget szenvedett a stuttgarti tenisztornán, míg Tommy Robredo kétszettben győzött Svédországban.

A szebb napokat is megélt orosz Nyikolaj Davigyenko a hazai közönség előtt szereplő Dustin Browntól kapott ki a 410 ezer euró összdíjazású stuttgarti salakpályás férfi tenisztorna első fordulójában: az orosz a harmadik játszma hajrájában meccslabdáról szenvedte el a vereséget.

Davigyenko jelenleg a 44. a világranglistán, legjobbjaként a harmadik volt, míg Brown a 150. a rangsorban.

A svéd viadalon, Baastadban, Tommy Robredo a román Adrian Unguron jutott túl, miután simán, 6-4, 6-2-re nyert az első fordulóban. A 360 ezer eurós tornára a spanyolt a verseny rendezői hívták meg, miután két alkalommal – 2006-ban és 2008-ban – megnyerte a baastadi viadalt. Robredo hosszú ideig különböző sérülésekkel bajlódott, csak kisebb versenyeken indult. A hétfői volt az első idei győzelme ATP-tornán.