74 év után újra brit döntős Wimbledonban

Andy Murray (andy murray, )

A brit Andy Murray négy szettben legyőzte a francia Jo-Wilfried Tsongát az elődöntőben, a fináléban a svájci Roger Federer vár rá.

A brit, pontosabban skót Andy Murray állva hagyta ellenfelét, és viszonylag gyorsan 6-3, 6-4-re megnyerte az első két szettet.

A harmadik játszmában azonban lanyhult Murray összpontosítása, és a vérmes francia ezt azonnal kihasználta. Bár ellenfele még legérzékenyebb testrészén is eltalálta, Jo-Wilfried Tsonga 6-3-ra hozta a harmadik szettet.

A negyedikben egészen a végéig fej-fej mellett haladtak, de 6-5-ös Murray-vezetésnél a brit elvette Tsonga adogatását, ezzel győzött, és bejutott a vasárnapi döntőbe, ahol a világelső Novak Djokovicot legyőző svájci Roger Federerrel találkozik.

Brit döntős utoljára 1938-ban volt Wimbledonban, akkor Bunny Austin jutott fináléba, ahol vereséget szenvedett az amerikai Don Budge-tól.