Radwanska az első wimbledoni döntős

A lengyel Agnieszka Radwańska két szettben nyert a német Angelique Kerber ellen a wimbledoni tenisztorna elődöntőjében.

A harmadik helyen rangsorolt lengyel lány korán brékhátrányba került az első szettben, ám 2-3-nál ő is elvette német riválisa adogatását, így egyenlíteni tudott. Ezt követően nem hibázott a saját szervái során, majd behúzott egy újabb gémet, végül egy ásszal a játszmát is megnyerte.

Az első felvonás során ramatyul adogató Angelique Kerber rögtön egy love-gémmel indított, ám 2-2-nél újra brékelte őt a remek napot kifogó Agnieszka Radwańska. A lengyel innentől kezdve már nem engedte ki a kezéből az összecsapást, 70 perc alatt nyert 6-3, 6-4-re.

A 23 éves Radwanska mindössze a második lengyel, aki Grand Slam-torna döntőjébe jutott. Jadwiga Jedrzejowska 1937-ben Wimbledonban és az amerikai nyílt bajnokságon, két évvel később pedig a francia nyílt bajnokságon volt finalista.

Ellenfele az amerikai Serena Williams vagy a fehérorosz Viktorija Azarenka lesz.