Kettőből semmi női pólósaink mérlege

Második mérkőzését is elveszítette amerikai túráján a magyar női vízilabda-válogatott az Egyesült Államokkal szemben.

A négymérkőzéses tengertúli sorozat nyitómeccsén óriási pofonba szaladtak bele Merész András lányai, ugyanis kilencgólos vereséget szenvedtek az amerikai hölgyektől.

A második találkozón sem volt jobb a helyzet, hiába volt a kezdés után 1-1, az első negyedet kétgólos amerikai vezetés zárta, majd a második etapban egyenlíteni tudtunk ismét, de a vendéglátók megrázták magukat, és gyorsan dobtak még kettőt, így 5-3-at mutatott a félidőben a csarnok eredményjelzője.

A folytatásban is tartották a kiharcolt előnyt az amerikaiak, és hiába lőttünk be hat gólt a hazaiak kapujába, az Egyesült Államok erre kilencszer válaszolt, így minusz hattal zártuk az összecsapást.

A két együttes harmadik találkozóját magyar idő szerint szombat hajnalban rendezik, a négymeccses széria újabb helyszíne San Diego lesz.