Sport

Teljes a magyarok úszóprogramja

24.hu
24.hu

2012. 07. 03. 15:39

Véglegessé vált a londoni olimpián induló magyar úszók versenyprogramja, a medencében 31-en, a 10 kilométeres távon zajló nyílt vízi versenyen pedig ketten állnak rajthoz.

Az utóbbiak közül Gercsák Csaba csak a maratoni távon szerepel, Risztov Éva viszont dupláz: a Hyde Park Serpentine nevű tavában teljesítendő 10 kilométer előtt az Aquatic Center 50-es medencéjében három számban is szerencsét próbál.

A normál medencések közül a legsűrűbb fellépés Cseh Lászlóra vár, aki három egyéni számban és várhatóan három váltóban is rajtol.

A nevezések alapján a magyar úszóprogram így fest:

férfiak:

Balog Gábor – 200 m hát, 4×100 m gyorsváltó
Bernek Péter – 200 m hát, 4×100 m gyorsváltó, 4×200 m gyorsváltó
Biczó Bence – 200 m pillangó
Bohus Richárd – 100 m hát, 4×100 m gyorsváltó, 4×100 m vegyesváltó
Cseh László – 200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes, 4×100 m gyorsváltó, 4×200 m gyorsváltó, 4×100 m vegyesváltó
Financsek Gábor – 4×100 m vegyesváltó
Gyurta Dániel – 100 m mell, 200 m mell, 4×100 m vegyesváltó
Gyurta Gergely – 1500 m gyors
Kis Gergő – 400 m gyors, 1500 m gyors, 4×100 m gyorsváltó, 4×200 m gyorsváltó 
Kozma Dominik – 100 m gyors, 200 m gyors, 4×200 m gyorsváltó, 4×100 m vegyesváltó
Molnár Ákos – 200 m mell
Pulai Bence – 100 m pillangó, 4×100 m vegyesváltó
Rákos Patrik – 4×200 m gyorsváltó
Takács Krisztián – 50 m gyors, 4×100 m gyorsváltó
Verrasztó Dávid – 200 m vegyes, 400 m vegyes
Zámbó Balázs – 4×200 m gyorsváltó

Gercsák Csaba – nyílt vízi 10 km

nők:

Dara Eszter – 50 m gyors, 4×100 m gyorsváltó
Gregus Brigitta – 4×100 m vegyesváltó
Hosszú Katinka – 200 m pillangó, 200 m vegyes, 400 m vegyes, 4×200 m gyorsváltó
Jakabos Zsuzsanna – 200 m pillangó, 400 m vegyes, 4×200 m gyorsváltó, 4×100 m vegyesváltó
Joó Sára – 4×200 m gyorsváltó
Kapás Boglárka – 400 m gyors, 800 m gyors, 4×100 m gyorsváltó
Kádas Vivien – 4×200 m gyorsváltó
Mutina Ágnes – 200 m gyors, 4×100 m gyorsváltó, 4×200 m gyorsváltó
Povázsay Eszter – 100 m hát, 4×100 m vegyesváltó
Risztov Éva – 400 m gyors, 800 m gyors, 4×100 m gyorsváltó – nyílt vízi 10 km
Szekeres Dorina – 200 m hát
Szilágyi Liliána – 100 m pillangó, 4×100 m vegyesváltó
Sztankovics Anna – 100 m mell, 4×100 m vegyesváltó
Tompa Orsolya – 4×100 m vegyesváltó
Verrasztó Evelyn – 200 m vegyes, 4×100 m gyorsváltó, 4×200 m gyorsváltó

vissza a címlapra

Legfrissebb videó mutasd mind

Nézd meg a legfrissebb cikkeinket a címlapon!
24-logo

Engedélyezi, hogy a 24.hu értesítéseket
küldjön Önnek a kiemelt hírekről?
Az értesítések bármikor kikapcsolhatók
a böngésző beállításaiban.