Öt és fél órás meccsen nyert Cilic

marin cilic (marin cilic, )

Maratoni hosszúságúra sikeredett a horvát Marin Cilic mérkőzése Wimbledonban: az ötödik, döntő szettet 17-15-re nyerte meg amerikai riválisa ellen.

A Wimbledoni Teniszbajnokság 3. fordulójában, vagyis a legjobb 16 közé jutásért meccselt Marin Cilic és az amerikai Sam Querrey. Azonban már az első játszma után lehetett sejteni, nem adja majd magát könnyen egyik teniszező sem.

Ugyanis kezdésnek máris egy rövidítéses sikerrel indított a horvát, majd a második szettet már jóval simábban hozta. Ekkor azonban felébredt Querrey és hirtelen megrázta magát: ennek az eredménye két rövidítéses játszma-győzelem volt.

A mindent eldöntő utolsó szettnek azonban úgy tűnt, sosem lesz vége. Folyamatosan nyerték a játékokat a felek, majd óriási küzdelemben a horvát Cilic diadalmaskodott, 17-15-re.

Azonban ez az eredmény közel sincs a rekordhoz, melyet 2010-ben állítottak fel: akkor John Isner 11 órán át küzdött a győzelemért Nicolas Mahut ellen. Az ötödik játszma ott hihetetlen, 70-68-as eredménnyel zárult.

Marin Cilic ellenfele a következő körben az a brit Andy Murray lesz, aki Bagdatiszt összesítésben 3-1-el ütötte ki.

Eredmény – Wimbledoni Teniszbajnokság, férfiak, 3. forduló
Cilic (horvát, 16.)-Querrey (amerikai) 7-6 (8-6), 6-4, 6-7 (2-7), 6-7 (3-7), 17-15
Murray (brit, 4.)-Bagdatisz (ciprusi) 7-5, 3-6, 7-5, 6-1