Lochte legyőzte a szülinapos Phelps-t

phelps, lochte (phelps, lochte, )

Ryan Lochte Michael Phelps előtt, a világ idei legjobb idejével jutott be az USA olimpiai válogatójának döntőjébe 200 vegyesen.

A világbajnok és világcsúcstartó Ryan Lochte 1:55.51 percet úszott a pénteki elődöntőben a nebraskai Omahában zajló amerikai olimpiai válogatón.

A pekingi bajnok Michael Phelps nem tudta betartani ígéretét, hogy a verseny minden futamát megnyeri, a szombaton 27 éves klasszis 1:56.66 perccel a második idővel lett finalista.

Cseh László századra azonos idővel nyerte meg májusban a debreceni Eb-n a 200 vegyest, erőltetett program közepette, az olimpiai felkészülés fáradtságával.

Lochte sem pihent sokat a világ ideji legjobb úszása előtt, az olimpiai válogatón néha kevesebb mint fél órás szünetekkel kell úsznia.

A válogatón Phelps, Lochte rivális duó 400 vegyesen és 200 gyorson is úszott egymás ellen, Lochte és Phelps is nyert egy-egy döntőt.